Váš dar 300 korun

zabezpečí týdenní náklady na lůžko v dětském oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Váš dar 500 korun

zaplatí týdenní hospitalizaci matky v porodnici.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Váš dar 850 korun

uhradí týdenní náklady na lůžko na všeobecném oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

 

Váš dar 1 100 korun

se postará o týdenní provoz lůžka na chirurgickém oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

V České nemocnici v Buikwe se narodila čtyřčata

V České nemocnici v Buikwe se narodila čtyřčata

Císařským řezem se v polovině července narodila v České nemocnici v Ugandě čtyřčata. Maminka i všechny čtyři holčičky vážící od 1,4 do 1,7 kilogramů jsou v pořádku. Zpráva o této mimořádné události se i díky médiím brzy rozšířila. Do nemocnice přicházely zástupy lidí s dárky, oblečením i finanční podporou pro početnou rodinu čítající nyní devět dětí.

V České nemocnici sv. Karla Lwangy se narodila čtyřčata

 

 

 

 

 

O tom, že čeká čtyřčata, neměla maminka až do porodu ani tušení. Očekávala dvojčata. Radost z toho, že jsou všichni po porodu v pořádku, však vystřídal šok a bezmoc. Jen několik desítek hodin po narození čtyřčat zemřela jejich babička, u které matka se svými pěti dětmi po rozvodu bydlela. Ocitli se zcela bez prostředků, přišli o střechu nad hlavou a z nemocnice se neměli kam vrátit. Nemohli se spoléhat ani na otce dětí, který má vlastní rodinu se sedmi potomky.

Okamžitá pomoc přišla od České nemocnice sv. Karla Lwangy, která ze svého sociálního fondu uhradila léčebné výlohy a najala pečovatelku, která matce pomáhala s péčí o novorozence.

Zpráva o čtyřčatech a o matce, která zůstala na devět dětí sama, se brzy dostala do médií. Novináři vyzvali ochotné dárce k pomoci. Do Buikwe se začaly sjíždět lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí. Přinášeli oblečení, mléko pro novorozence i peníze. Velkorysou pomoc dostala maminka od skupinky pěti křesťanek. Ty nabídly bydlení a další pomoc s péčí o děti. 

Narození dvojčat je v Ugandě velkou událostí. Rodiče dokonce přijímají nové jméno. Jména “Naalongo” pro matku a “Ssalongo” pro otce tak do konce života značí, že jim patří zvláštní úcta. Narození trojčat, čtyřčat nebo druhých dvojčat pak rodičům zajistí ještě váženější titul “Mama wa Abaana” a “Taata wa Abaana”.

V České nemocnici sv. Karla Lwangy se narodila čtyřčataV České nemocnici sv. Karla Lwangy se narodila čtyřčata