Milly přišla včas. Nenarozené miminko zachránili

Světový den nemocných si připomínáme 11. února. Obvykle modlitbou, návštěvou nemocných (v pandemii případně telefonátem) nebo finanční podporou ve prospěch institucí, které o ně pečují. Díky České nemocnici v Ugandě pomáháme chránit nejen zdraví, ale také životy i přes vzdálenost tisíců kilometrů. Jako například nenarozené dítě Milly Nabasiige, která pro pomoc přišla naštěstí včas.
Příběh Kevin Baluky: Záchrana maminky i miminka

Zásadní pomoc v České nemocnici poskytuje gynekologicko-porodnické oddělení. Obětavě tu zachraňují životy maminek i novorozenců. Lékařská péče, která je nutná v kritických případech a která je v našich podmínkách běžná, je totiž v Ugandě jen velmi těžko dostupná.
Pomáháme s léčbou srpkovité anémie

Calvinovi jsou tři roky. Je postižen srpkovitou anémií. Nemocí, která sužuje obyvatele Ugandy i řady dalších zemí v tropech a subtropech.
Chrispus málem vyhladověl k smrti. Lékaři mu zachránili život

Chudoba, zaostalost a nevědomost rodičů jsou na ugandském venkově bohužel mnohdy příčinou vážných zdravotních komplikací u dětí. Čtrnáctiměsíční Chrispus se naštěstí včas dostal do České nemocnice v Buikwe.
Jinde si na péči netroufli. Pomohla až Česká nemocnice

Další ukázkou profesionality lékařů České nemocnice sv. Karla Lwangy v Ugandě je záchrana předčasně narozené Angel vážící pouze 1,1 kilogramů. Ve dvou nemocnicích si na péči netroufli. Pomohla až Česká nemocnice v Buikwe.
Léčba pacienta tuberkulózy zachrání dalších 10 lidí od nákazy

„Pan Peter přišel do nemocnice s infekcí dýchacích cest. Je mu již 86 let, což je u nás v Ugandě velmi požehnaný věk,“ vypráví vrchní sestra Rhona Nsamba, „vyšetření potvrdilo nákazu tuberkulózou. Pana Petera jsme hospitalizovali a nasadili léčbu.“
Maminka dvojčat málem nepřežila porod

Paní Elisabeth čekala dvojčata. Vedení porodu svěřila šamanské léčitelce. Jedno z miminek ale nebylo možné porodit přirozenou cestou. Maminka ztratila velké množství krve a bez zásahu lékařů České nemocnice v Buikwe by nepřežila.
Jonathan vystudoval díky Adopci na dálku farmacii

Kvalifikovaných zdravotnických pracovníků je v Ugandě nedostatek. Díky programu Adopce na dálku® mohou školy pro zdravotní sestry, laboranty, farmaceuty i lékaře studovat děti, které by jinak přístup ke vzdělání neměly. Jedním z nich je Jonathan. Jen díky českému dárci vystudoval střední farmaceutickou školu a dnes pomáhá HIV pozitivním pacientům.
Podvýživa: v Evropě neznámá, v Ugandě zabíjí

Podvýživa je v Ugandě - a vlastně na celém africkém kontinentu - stále alarmující problém. Každé desáté dítě do věku 5 let v Ugandě je podvyživené. Každé třetí dítě do věku 5 let zaostává v růstu.
Děkuji, že mi platíte léčbu

Elijah je jedním z velmi potřebných dětí, které studují díky programu Adopce na dálku®. Stejně jako stovky dalších "adoptovaných" dětí bydlí mimo spádovou oblast České nemocnice v Buikwe, přesto jim Arcidiecézní charita Praha hradí v případě potřeby léčebné výdaje v místě jejich bydliště. To Elijahovi nedávno zřejmě zachránilo život, když onemocněl těžkou malárií a musel být hospitalizován.