Váš dar 300 korun

zabezpečí týdenní náklady na lůžko v dětském oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Váš dar 500 korun

zaplatí týdenní hospitalizaci matky v porodnici.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Váš dar 850 korun

uhradí týdenní náklady na lůžko na všeobecném oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

 

Váš dar 1 100 korun

se postará o týdenní provoz lůžka na chirurgickém oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Ne vždy končí příběhy šťastně...

Ne vždy končí příběhy šťastně...

Dvoutýdenní chlapeček měl strašlivou kožní stafylokokovou infekci. Jeho tělíčko bylo pokryto hnisavými ranami a děťátko bylo bolestí polomrtvé. I přes veškeré naše snažení nemoci podlehl.

Yassina nám do nemocnice přinesla jeho matka. Infekcí se děťátko nakazilo při porodu, který probíhal v nevyhovujících hygienických podmínkách. Porodní bába měla nejspíš špinavé nástroje a je také možné, že sama matka trpěla nějakou pohlavní chorobou. To se ale nedozvíme, protože se odmítla nechat vyšetřit.

Dodnes nám není jasné, proč čekala dva týdny, než do naší nemocnice s Yassinem přišla. Děťátko vypadalo hrozivě a my jsme si mysleli, že zemře ještě tu noc. Ihned jsme ho začali léčit antibiotiky a přes infuzi jsme mu podávali potravu. Bylo téměř nemožné najít na jeho drobném tělíčku místo, kam by se infuze dala píchnout. Jedinou možností bylo připevnit infuzi na hlavičku. Chlapečka jsme také napojili na kyslíkový koncentrátor a k naší velké radosti Yassin onu kritickou noc přežil. I po následující noci se probudil a dokonce se jeho zdravotní stav začal zlepšovat. Začal pít mateřské mléko a rány na jeho tělíčku se pomalu hojily. Všichni jsme byli šťastní a mysleli si, že Yassin skutečně přežije. 

Intravenózní léčba antibiotiky trvala pět dní. V té době už chlapeček mohl pít sirupy, takže nepotřeboval přijímat antibiotika nitrožilně, a vypadal o mnoho lépe. Všechno nasvědčovalo dobrému konci. Bohužel však i přes naše veškeré snažení vydechl Yassin pátého rána tichoučce naposledy.

V rámci naší předporodní péče neustále budoucím rodičkám vysvětlujeme, jak je důležité, aby rodily ve sterilních podmínkách v nemocnici. Zároveň od nás také všechny dostávají porodnický balíček, v němž je potřebné vybavení pro porod (sterilní rukavice, igelit pod rodící matku, dezinfekce, mýdlo atd.). Yassinova matka si tak důležitost hygienických zásad uvědomila až na základě osobní tragédie.