Váš dar 300 korun

zabezpečí týdenní náklady na lůžko v dětském oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Váš dar 500 korun

zaplatí týdenní hospitalizaci matky v porodnici.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Váš dar 850 korun

uhradí týdenní náklady na lůžko na všeobecném oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

 

Váš dar 1 100 korun

se postará o týdenní provoz lůžka na chirurgickém oddělení.

Získejte více informací o programu Sponzorství nemocničního lůžka.

Z dětského oddělení: Aisha bojuje o přežití

Z dětského oddělení: Aisha bojuje o přežití

Aisha se narodila s pomocí tradiční porodní báby. Na převoz do nemocnice neměli rodiče peníze. Ve vesnické chatrči uplácané z bláta, kam se voda donáší ze vzdálené studny, nebyly dobré hygienické podmínky. Novorozená holčička brzy po porodu onemocněla.

Z dětského oddělení České nemocnice v Ugandě:  Aisha bojuje o přežitíRodiče ji svěřili do péče místní ambulance. Její stav se ale postupně zhoršoval, proto navštívili Českou nemocnici v Buikwe. Aisha trpěla vážným zápalem plic, který ve vesnické ambulanci léčili nesprávně. Holčička zvracela, omdlévala a měla horečku. Když byla do nemocnice přijata, nebyla schopna jíst nebo se nechat kojit, protože byla příliš slabá. Testy na malárii a HIV byly negativní, ale krevní obraz vypovídal o anémii.

Život v chudobě

Aishina rodina žije v malé vesničce na ostrově Buvuma. Aisha má jednoho staršího sourozence. Táta je rybář a občas pracuje na farmě, aby rodinu uživil. Oba rodiče mají nedokončené základní vzdělání. Chovají tři kozy a dvě slepice. Žijí v chatrči uplácané z bahna.Z dětského oddělení České nemocnice v Ugandě:  Aisha bojuje o přežití

Aishe je nyní jedenáct měsíců. Dosud nedostávala žádné příkrmy, byla pouze kojena. Váží pouze 7,5 kilogramů, což ukazuje na zvýšenou podvýživu. V 11 měsících se již většina miminek staví na nohy a začíná se učit chodit. Aisha je slabá a její pohybový vývoj nepostupuje dobře.

Už bez dýchacího přístroje

Aisha je v České nemocnici stále pod dozorem a nyní už bez dýchacího přístroje. Její kondice se pomalu zlepšuje. Nyní může být kojena, byť je stále slabá. Naše nemocnice pořádá pro matky nutriční seminář, kde měla Aishina matka šanci získat cenné vědomosti o tom, jak správně kojit, jak připravovat doplňkovou stravu a jak často dítě krmit.

Zlepšující se výsledky a obětavá práce našeho nemocničního týmu nám všem dodávají víru, že Aisha svůj boj nakonec vyhraje!